Winkelen blijft populair

Maandag 12 maart 2018

Uit representatief onderzoek onder 2.000 consumenten over detailhandel richting 2030 van non-food brancheorganisatie Inretail blijkt dat fysiek winkelen de komende jaren onverminderd populair blijft.
Winkelen blijft populair

Zo kan 72% van de consumenten zich niet voorstellen om in de toekomst alles online te kopen. Liefst 67% van de mensen vindt winkelen leuk en 49% winkelt wel eens zonder echt iets nodig te hebben. Tegelijk is het steeds vanzelfsprekender dat een groot deel van de oriëntatie die aan de werkelijke aankoop vooraf gaat via online kanalen verloopt.

Consumenten vinden duidelijkheid over de herkomst van producten of de omstandigheden waarin ze zijn gemaakt belangrijk (59%). De helft van de deelnemers aan het onderzoek vindt dat bedrijven moeten aantonen dat ze maatschappelijk verantwoord ondernemen. Winkeliers kunnen bij hun inkoop van hun leveranciers meer helderheid vragen en zo deze klantwens invullen. Maar ook lokale inzet voor de gemeenschap wordt gewaardeerd.

De rol van sociale media in het aankoopproces groeit. Hier kan de retail nog meer mee doen. Liefst 55% van de jongeren geeft aan af en toe gestimuleerd te worden een aankoop te doen door sociale media. Bij anderen is dit 34%. Van de jongeren wordt 6% zelfs heel vaak gestimuleerd.

Dat consumenten zich graag laten leiden door online geplaatste meningen en ervaringen (reviews) wordt bevestigd in cijfers. Van de potentiële kopers vindt onder de jongere doelgroep 64% reviews van anderen belangrijk als informatiebron. Bij anderen is dit 48%.

 



Links

www.inretail.nl

Tags

Nieuws, interieur, inrichting, woon, wonen, woning, residentieel, non-food, retail, detailhandel, brancheorganisatie, belangenbehartiger, cbw, mitex, in retail, winkel, organisatie, belang, vereniging, informatie, portaal, arbeid, pensioen, regeling, omstandigheden, economie, #inretail

Gerelateerd nieuws
Domotex Middle East afgelopen
De editie van de vloerenbeurs Domotex Middle East is onlangs succesvol afgesloten in Dubai, zo meldt de beursoriganisatie.
lees verder
Groei aanbod op FFD
Flanders Flooring Days (FFD) groeit stevig en meldt een nieuws recordaantal deelnemers die in juni rondom Kortrijk te zien zijn.
lees verder
Lichte daling Belgische textielomzet
Fedustria heeft de marktinformatie gepubliceerd van de Belgische textielmarkt, waarbij de omzet in 2024 iets daalde ten opzichte van 2023.
lees verder
Prijzen woningen verder gestegen
Nederlandse koopwoningen zijn in maart 10,6% duurder dan jaar eerder, zo blijkt uit de meest recente rapportage van het CBS en het Kadaster.
lees verder
Verdere daling consumentenvertrouwen
Het consumentenvertrouwen in Nederland daalt voor de zevende maand op rij, zo blijkt uit de recente rapportage van het CBS.
lees verder

Ontvang het allerlaatste interieurnieuws dagelijks in uw mailbox!

Vul uw e-mailadres in en ontvang dagelijks het allerlaatste interieurnieuws van uw voorkeuren.

aanmelden
Aan de informatie op deze website kunnen geen rechten ontleend worden