Wat wordt effect Corona?

Donderdag 24 juni 2021

ING organiseerde onlangs een bijeenkomst met aantal bekende partijen uit de markt over deze vraag. Op LinkedIn gaf Dirk Mulder een kort verslag van de bevindingen.
Wat wordt effect Corona?
Wat wordt effect Corona?

In een interactieve digitale bijeenkomst is onder andere Dirk Mulder van de ING (foto 2) samen met ondernemers uit de home & living branche in gesprek gegaan over de belangrijkste ontwikkelingen in de sector en het effect dat Corona daar op heeft gehad. We zien in de afgelopen periode een enorme groei van e-commerce. Hoe heeft de sector hier op ingespeeld?

Ook ziet de ING veranderingen in de supply chain, waar Corona zijn invloed heeft doen gelden. Daarnaast speelt duurzaamheid een steeds belangrijkere rol. Zorgt corona voor een versnelling of misschien juist wel voor een vertraging? Tenslotte is er gekeken naar de toekomst van de branche en de rol van groothandels hierin.

 

ING organiseerde onlangs deze digitale TalkING met onder andere Fonq.nlZuiver GroupKerstenEssenza HomeNaduviFlinders DesignDe Bommel MeubelenWoonq en Woononline.

Een aantal 'key take-aways':
·      Digitalisering neemt snel aan belang toe. De ontwikkeling is versneld tot wasdom gekomen. Corona heeft ook tijd geboden hier aan te werken. Maar het moet een combinatie zijn van fysiek en online. Organisaties moeten daar op ingericht worden.
·      Verkoop van spullen is in de kern niet duurzaam. Een totaal duurzaam product maken is ook heel lastig. Het wordt dus zoeken naar alternatieven. Grote bedrijven vragen hier steeds meer om. Is onderdeel klant traject. Toeleveranciers moeten hierin mee.
·      Gaat er om het juiste product, op het juiste moment, in de juiste hoeveelheid, op de juiste plek te krijgen. Daar is nog winst te halen. Door Corona meer bewust van de kwetsbaarheid van de keten. Klanten willen hun voorraden afbouwen; Groothandel dus vaker producten op voorraad. Van voorordering naar voorraadhoudend.

 

Belangrijkste vraag vanuit ING voor alle ondernemers in deze branche: Wat doe jij om succesvol te zijn?



Links

www.ing.nl
www.linkedin.com/feed/hashtag/?keywords=dirkinzichtenretailtrade

Tags

Corona, home, living, inzichten, ontwikkelingen, online, keten, groothandel, gesprekken, #ING, #Dirkmulder

Gerelateerd nieuws
Parketambacht op HoutPro+
HoutPro+ 2025 is vakbeurs voor houtprofessionals met innovatieve focus op parket, biobased en houtbouw. Dit jaar zal het Parket Ambacht Plein aanwezig zijn op deze beurs.
lees verder
 
Verhuizing EK-Retail
lees verder
Versterking Deli-Home in Benelux
Deli Home vergroot haar Benelux-positie in de productie en distributie van duurzame, houten bouwmaterialen.
lees verder
 
Dille & Kamille naar Frankrijk
lees verder
Uitbreiding aanbod Domotex 2026
Domotex lanceert voor de komende editie een uitgebreider concept: 'Home of Flooring and Interior Finishing'. Met zes nieuwe productcategorieën naast vloeren en interieurbouw.
lees verder

Ontvang het allerlaatste interieurnieuws dagelijks in uw mailbox!

Vul uw e-mailadres in en ontvang dagelijks het allerlaatste interieurnieuws van uw voorkeuren.

aanmelden
Aan de informatie op deze website kunnen geen rechten ontleend worden