Terug naar kantoor

Vrijdag 04 juni 2021

Na een jaar aan de keukentafel lijkt het bijna vanzelfsprekend dat thuiswerken onderdeel blijft van ons werkende leven. Toch kun je daar niet blindelings vanuit gaan: een op de vijf werkgevers geeft aan weer volledig terug te willen keren naar kantoor.
Terug naar kantoor

Dit blijkt uit een peiling onder 272 werkgevers door DVJ Insights in opdracht van RTL Z. Een vijfde van de werkgevers ziet (gedeeltelijk) thuiswerken niet zitten en maakt plannen om weer fulltime op kantoor te gaan werken als de coronamaatregelen versoepeld worden.

 

Het grootste deel van de werkgevers - 59% - geeft in de peiling aan dat een mix van op kantoor werken en thuiswerken de nieuwe norm wordt. Het personeel wiens werk thuis gedaan kan worden, zal vaak een, twee of drie dagen op kantoor zijn. De andere dagen werken ze thuis.

 

Dat sluit aan bij de wens van veel werknemers, die het thuiswerken niet meer willen missen. Zeker de helft van de Nederlanders blijft graag vanuit huis opereren na de coronacrisis, bleek vorig jaar al uit onderzoek van Intermediair en de Nationale Vacaturebank. Mensen waarderen het dat ze geen reistijd hebben, zich thuis goed kunnen concentreren en zelf hun tijd kunnen indelen.

 

Toch zal die vrijheid om zelf je tijd in te delen niet voor iedereen blijven. Een grote groep werkgevers geeft aan dat ze gaan werken met verplichte aanwezigheid op bepaalde dagen van de week. En die dagen worden veelal bepaald door de baas, en niet de werknemer.

 

Kom je binnenkort weer terug op kantoor na lange tijd, dan is de kans is groot dat je kantoor er niet meer uitziet als voorheen. Meer dan de helft van de bedrijven heeft de indeling van het pand aangepast. Denk aan het aanbrengen van meer vergaderruimten en plekken om koffie te drinken en het verminderen van het aantal werkplekken.

 

Deze ontwikkelingen biedt ook veel mogelijkheden voor de woonbranche: er zal worden geïnvesteerd in nieuwe kantooromgevingen en structurele thuiswerkplekken voor werknemers. Een mooie uitdaging voor inventieve ondernemers.



Links

www.rtlz.nl

Tags

Nieuws, thuiswerken, home office, soho, kantoor, verplicht, werkgevers, werkplek, werken, peiling, onderzoek, aanwezigheid, vergaderruimten, kantooromgeving, #RTLZ, #DVJ

Gerelateerd nieuws
Minder interesse meubelboulevard?
Uit onderzoek blijkt dat er rond pasen minder paaseieren worden verkocht in supermarkten en de meubelboulevard niet meer populair is.
lees verder
Tuintrends in Keulen
Van 24 tot en met 26 juni 2025 komt de internationale tuinbranche opnieuw samen in Keulen voor Spoga+gafa. Dit driedaagse evenement biedt een compleet overzicht van de nieuwste collecties, frisse ideeën en praktische oplossingen.
lees verder
Kantoorruimte huiselijk inrichten!
[Sponsored artikel] - Kantoren kunnen soms kil en afstandelijk aanvoelen, maar dat hoeft helemaal niet zo te zijn! Het is trendy om een kantoor meer huiselijk en gezellig in te richten. Lees snel verder voor onze beste tips!
lees verder
 
Kritisch op voorjaarsnota - plannen
lees verder
Nieuwe ceo Pols Potten
Bij Pols Potten - importeur van terracotta potten die zich ontwikkelde tot leverancier van woonaccessoires, meubelen, verlichting en servies - wordt Juliette van der Eerden als nieuwe ceo benoemd.
lees verder

Ontvang het allerlaatste interieurnieuws dagelijks in uw mailbox!

Vul uw e-mailadres in en ontvang dagelijks het allerlaatste interieurnieuws van uw voorkeuren.

aanmelden
Aan de informatie op deze website kunnen geen rechten ontleend worden