Sterke omzetdaling woonwinkels mei

Maandag 04 juli 2022

Hoe ontwikkelt de omzet zich in de woonbranche op basis van orderintake? Uit de resultaten van de Inretail Woonwinkelmonitor blijkt dat deze in mei behoorlijk gedaald is, maar daar is ook een duidelijke verklaring voor.
Sterke omzetdaling woonwinkels mei

In de maand mei 2022 ziet Inretail een daling van 21,3% in omzetten van de woonbranche ten opzichte van mei 2021. De daling is goed te verklaren. In de maand waarmee vergeleken wordt (mei 2021) presteerden de winkels in de woonbranche zeer goed ten opzichte van het jaar ervoor (+26,9%). Cumulatief (januari t/m mei) staat de branche nog op een mooie plus van 10,6% ten opzichte van dezelfde periode vorig jaar. De daling sluit aan bij de signalen uit de markt. Mei was een maand met (fors) minder traffic in de winkels. Het bezoek was wel heel gericht en er werden relatief hoge orderbedragen geschreven. In hoeverre deze daling een voorbode is van een structurele afkoeling van de markt, zal de komende maanden moeten blijken.

 

De meubelzaken (-35,0%) en slaapspeciaalzaken (-28,8%) hebben te maken met een forse daling t.o.v. 2021. De keukenspeciaalzaken (-15,4%) en gemengde zaken (-14,5%) hebben ook te maken met een daling. De woningtextielzaken sluiten daarentegen als enige branche de maand positief af (+4,2%). Cumulatief gezien staan alle branches (meubelzaken, woningtextielzaken, keukenspeciaalzaken, slaapspeciaalzaken en de gemengde zaken) in de plus t.o.v. dezelfde periode vorig jaar.

 

Toelichting bij grafiek: Het cijfer ‘Totaal wonen’ omvat de omzet van de segmenten Meubelzaken, Woningtextielzaken, Gemengde zaken, Slaapspeciaalzaken, Kurk- en Parketzaken en Keukenspeciaalzaken.



Links

www.inretail.nl

Tags

nieuws, interieur, marktcijfers, mei, daling, corona, slaapspeciaalzaken, meubelspeciaalzaken, gemengdezaken, warenhuizen, keukenspeciaalzaken, vloerenwinkels, onderzoek, monitor, woonbranche, #inretail

Gerelateerd nieuws
 
Natuzzi viert herkomst en toekomst
lees verder
Exotische sferen
De nieuwe behangcollectie van Eijffinger neemt je mee langs exotische sferen.
lees verder
Minder interesse meubelboulevard?
Uit onderzoek blijkt dat er rond pasen minder paaseieren worden verkocht in supermarkten en de meubelboulevard niet meer populair is.
lees verder
Tuintrends in Keulen
Van 24 tot en met 26 juni 2025 komt de internationale tuinbranche opnieuw samen in Keulen voor Spoga+gafa. Dit driedaagse evenement biedt een compleet overzicht van de nieuwste collecties, frisse ideeën en praktische oplossingen.
lees verder
Kantoorruimte huiselijk inrichten!
[Sponsored artikel] - Kantoren kunnen soms kil en afstandelijk aanvoelen, maar dat hoeft helemaal niet zo te zijn! Het is trendy om een kantoor meer huiselijk en gezellig in te richten. Lees snel verder voor onze beste tips!
lees verder

Ontvang het allerlaatste interieurnieuws dagelijks in uw mailbox!

Vul uw e-mailadres in en ontvang dagelijks het allerlaatste interieurnieuws van uw voorkeuren.

aanmelden
Aan de informatie op deze website kunnen geen rechten ontleend worden