Smart home in helft huishoudens

Woensdag 23 juni 2021

In totaal hebben Nederlandse huishoudens voor € 2,9 miljard aan smart home producten thuis staan. De markt groeide het afgelopen jaar met ruim € 400 miljoen (+18%). Dit blijkt uit de vijfde editie van de Smart Home Monitor.
Smart home in helft huishoudens

Multiscope is een specialist in online marktonderzoek, waaronder de vijfde editie van de Smart Home Monitor, een grootschalig onderzoek naar de status van domotica in Nederland onder ruim 5.200 Nederlanders. Het bezit van smart home producten blijft groeien. Momenteel heeft 50% van de Nederlandse huishoudens één of meerdere smart home producten in huis. In 2020 had 42% een slim product in huis en in 2018 was dit 36%. De meeste huishoudens bezitten producten in het segment verlichting en schakelaars of hebben een slimme speaker.

 

17% Van de Nederlandse huishoudens (1,4 miljoen) heeft slim licht. Gemiddeld besteedt men € 223 aan deze verlichting. Dit is een stijging van 4% ten opzichte van 2018. Gemak en comfort (57%) zijn de belangrijkste drijfveren om slimme verlichting aan te schaffen. Veel consumenten kopen deze producten ook om een prettige sfeer in huis te creëren (39%) en om kosten te besparen (33%).

 

Gemiddeld besteden consumenten € 223 aan slimme verlichting. In totaal staat er voor € 300 miljoen aan slimme verlichting in Nederlandse huishoudens. Met een marktaandeel van 47% is Philips Hue (Signify) de onbetwiste marktleider op het gebied van slimme verlichting. Hiermee staat Philips ver boven haar voornaamste concurrenten Ikea (17%) en KlikAanKlikUit (8%).

 

Ruim een tiende (12%) van de consumenten geeft aan binnen een jaar slimme verlichting te gaan kopen. Naast gemak en comfort (34%) en kostenbesparing (31%) geeft ook een kwart (25%) het vervangen van oude producten als reden voor aanschaf. Drempels zijn de prijs (39%), dat het huidige product nog voldoet (34%) en te weinig toegevoegde waarde (25%).



Links

www.ikea.com
www.klikaanklikuit.nl
www.multiscope.nl
www.signify.com

Tags

Nieuws, interieur, inrichting, wonen, woon, woning, project, kantoor, retail, winkel, licht, verlichting, lamp, fabrikant, led, halogeen, armatuur, domotica, bluetooth, app

Gerelateerd nieuws
Lichte daling Belgische textielomzet
Fedustria heeft de marktinformatie gepubliceerd van de Belgische textielmarkt, waarbij de omzet in 2024 iets daalde ten opzichte van 2023.
lees verder
Prijzen woningen verder gestegen
Nederlandse koopwoningen zijn in maart 10,6% duurder dan jaar eerder, zo blijkt uit de meest recente rapportage van het CBS en het Kadaster.
lees verder
Verdere daling consumentenvertrouwen
Het consumentenvertrouwen in Nederland daalt voor de zevende maand op rij, zo blijkt uit de recente rapportage van het CBS.
lees verder
Minder interesse meubelboulevard?
Uit onderzoek blijkt dat er rond pasen minder paaseieren worden verkocht in supermarkten en de meubelboulevard niet meer populair is.
lees verder
Tuintrends in Keulen
Van 24 tot en met 26 juni 2025 komt de internationale tuinbranche opnieuw samen in Keulen voor Spoga+gafa. Dit driedaagse evenement biedt een compleet overzicht van de nieuwste collecties, frisse ideeën en praktische oplossingen.
lees verder

Ontvang het allerlaatste interieurnieuws dagelijks in uw mailbox!

Vul uw e-mailadres in en ontvang dagelijks het allerlaatste interieurnieuws van uw voorkeuren.

aanmelden
Aan de informatie op deze website kunnen geen rechten ontleend worden