Meubels van oude tennisballen

Vrijdag 14 februari 2025

De Brusselse ecodesigner Mathilde Wittock (26) verovert de internationale designwereld met haar unieke meubels en geluidsdempende panelen, gemaakt van afgedankte tennisballen.
Meubels van oude tennisballen

Elk jaar belanden wereldwijd zo'n 330 miljoen tennisballen op de afvalberg, waar ze honderden jaren nodig hebben om te ontbinden. Wittock, zelf tennisspeelster, zocht naar een duurzame oplossing en vond die in het hergebruiken van deze ballen. In haar atelier in Zaventem maakt ze op maat gemaakte meubelstukken, zoals zitbanken, chaises longues en krukjes, volledig met de hand vervaardigd. Voor één zitbank gebruikt ze 300 tot 500 tennisballen, een arbeidsintensief proces dat vijf dagen in beslag neemt.

 

Wittocks ontwerpen combineren ambacht, kunst en duurzaamheid. Naast meubels creëert ze ook geluidsdempende wandpanelen, geboren uit haar eigen gevoeligheid voor geluid. Deze panelen, ideaal voor open kantoorruimtes, bieden niet alleen een praktische oplossing maar ook een visueel opvallend design. Haar zoektocht naar milieuvriendelijke materialen bracht haar bij tennisballen, die dankzij hun vilten bekleding uitstekende geluidsabsorptie bieden.

 

Elke tennisbal wordt volledig benut en met de hand versneden, waarna Wittock ze kleurt met primaire kleuren zonder schadelijke bleekmiddelen. Het resultaat is een uniek degradé-effect, afhankelijk van de samenstelling van de bal. Haar meubels en panelen waren al te zien op designbeurzen zoals Brafa in Brussel, de Design Week in Milaan en de Surface Design Show in Londen. 



Links

www.mwodesign.com

Tags

Nieuws, interieur, meubel, wonen, woning, woon, meubel, meubelsector, design, designmeubel, designer, #mwodesign

Gerelateerd nieuws
 
Comeback merk Habitat
lees verder
Prospectt verder als Gift Stories
Na het faillissement van Prospectt heeft Gift Stories overeenstemming bereikt met de curator over de overname van onderdelen van het bedrijf. Hiermee blijft een deel van de activiteiten behouden, zij het onder een nieuwe naam en structuur.
lees verder
 
Terugblik Interieur Trend Event
lees verder
 
Vernieuwde Vision van Arco
lees verder
Smeedijzer van Ethimo
De Italiaanse buitenmeubelspecialist Ethimo introduceert twee nieuwe ontwerpen, Lustra en Folia, in samenwerking met ontwerper Luca Nichetto. Beide stukken tonen een eigentijdse benadering van smeedijzer.
lees verder

Ontvang het allerlaatste interieurnieuws dagelijks in uw mailbox!

Vul uw e-mailadres in en ontvang dagelijks het allerlaatste interieurnieuws van uw voorkeuren.

aanmelden
Aan de informatie op deze website kunnen geen rechten ontleend worden