Matrassen en meubels met Basf-schuim veilig

Woensdag 18 oktober 2017

Chemieconcern Basf heeft in haar grondstoffenproductie voor schuim vorige week een fout geconstateerd, maar hierbij is geen gezondheidsgevaar opgetreden.
Matrassen en meubels met Basf-schuim veilig

Eind vorige week was er in de media nogal wat ophef ontstaan: Basf had een fout gemaakt waarbij een gifstof (dichlorbenzol) terecht was gekomen in een grondstof voor het produceren van schuim matrassen, meubelen en autostoelen. Dichlorbenzol kan huid, luchtwegen en ogen irriteren en is mogelijk kankerverwekkend.

Van de geproduceerde hoeveelheid schuim was tweederde nog niet verwerkt, het overige deel is bij ongeveer vijftig afnemers terechtgekomen en teruggeroepen. Het is zeker dat er matrassen met de stof bij de consument zijn beland, meldt de Duitse koepelorganisatie van matrasfabrikanten. Maar de waardes dichlorbenzol blijken gelukkig zodanig laag te zijn dat er geen gezondheidsrisico’s zouden zijn.

Dit onderzoek is gedaan door BASF zelf en wordt bevestigd door contra-expertise analyses van de Duitse meubelbond VDM. De Nederlandse brancheorganisaties van fabrikanten (Koninklijke CBM) en retailers (Inretail) zijn verheugd over dit positieve bericht.

 



Links

www.basf.com
www.basf.nl
www.cbm.nl
www.inretail.nl
www.moebelindustrie.de

Tags

Nieuws, wonen, woon, woning, interieur, inrichting, bed, meubel, zitmeubel, schuim, zitting, slaap, slapen, matras, ledikant, nachtrust, woonbranche, #basf, #cbm, #inretail, #vdm

Gerelateerd nieuws
Smeedijzer van Ethimo
De Italiaanse buitenmeubelspecialist Ethimo introduceert twee nieuwe ontwerpen, Lustra en Folia, in samenwerking met ontwerper Luca Nichetto. Beide stukken tonen een eigentijdse benadering van smeedijzer.
lees verder
Loddenkemper overgenomen
Na een succesvolle herstructurering zet meubelfabrikant Loddenkemper zijn reis voort onder de vleugels van een nieuwe eigenaar. Akindu Industries, een investeringsmaatschappij met focus op middelgrote ondernemingen.
lees verder
Aanvraag faillissement Casa
De Belgische winkelketen Casa, die ook actief is in Nederland, vraagt faillissement aan. De interieurketen had eind oktober nog bescherming tegen schuldeisers gevraagd.
lees verder
Hanneke naar Kobe
Hanneke Verbunt is terug in de textielbranche. Ze is kort geleden aan de slag gegaan bij de bekende stoffenleverancier Kobe Fabrics.
lees verder
Groei Hello Chair
Hellochair, opgericht in 2020, heeft in 2024 weer een forse omzetgroei gerealiseerd en maakt inmiddels ook winst.
lees verder

Ontvang het allerlaatste interieurnieuws dagelijks in uw mailbox!

Vul uw e-mailadres in en ontvang dagelijks het allerlaatste interieurnieuws van uw voorkeuren.

aanmelden
Aan de informatie op deze website kunnen geen rechten ontleend worden