Lokale leerfauteuil Leolux

Woensdag 10 oktober 2018

De Venlose meubelfabrikant Leolux heeft een lokaal meubel geproduceerd, van ontwerp tot eindproduct. Alle ingrediënten komen van leveranciers uit de regio, zelfs het leer.
Lokale leerfauteuil Leolux

Het meubel uit 'eigen' weide is de Hilco (foto). De lokale productie (ca. 100 km rondom Venlo) zorgt voor 75% minder transportkilometers. Het idee ontstond in 2016 tijdens een duurzaamheids-denktank (IBI2). De provincie verleende subsidie voor het opzetten van de lokale keten.

Sebastiaan Sanders, directeur van Leolux: 'Lokale samenwerking leidt ook tot een versterking van de economie in de regio, want de veehouders en looierijen krijgen een betere prijs voor het restproduct, de huiden. Ook is de productie schoner, want in het meest vervuilende deel van het productieproces van dit Corus leer, wordt 15% bespaard op water en energie door de toepassing van probiotics. Het is tevens via een code traceerbaar tot de weide van herkomst en het is volledig chroomvrij gelooid.

Andere grondstoffen voor de fauteuil komen eveneens uit de regio: het snijschuim uit Born (50 km), aluminium van de voet uit Venlo (12 km) en de kunststof zitkuip komt uit Reuver (15 km). Voor het buigstaal ging Leolux de grens met Brabant over (120 km), voor het looien van het leer naar Lichtenvoorde (Rompa Tanneries/Hulshof, 95 km).

Bij zo’n lokaal product hoort natuurlijk ook een Limburgse designer: Patrick Belli, geboren en getogen in Zuid-Limburg. Hilco is voor het eerst te zien tijdens Orgatec, de beurs voor professionele projectinrichters (23-27 oktober). Leolux verwacht dat de fauteuil in april 2019 in de winkels staat. Eerder liet Leolux al weten voor het eerst op Orgatec te staan en daar het nieuwe merk Leolux LX te presenteren.

 



Links

www.bellidesign.nl
www.koelnmesse.be
www.koelnmesse.de
www.koelnmesse.nl
www.leolux.com
www.leolux-lx.com
www.orgatec.com
www.pode.nl

Tags

Nieuws, interieur, wonen, woon, woning, residentieel, project, huisshow, meubel, bank, tafel verlichting, licht, design, stoel, fauteuil, bank, kantoormeubel, kantoorinrichting, bedrijfskantoor, werkruimte, kantooromgeving, werkvloer, hotel, kantoor, kantoorfaciliteit, home office, homeoffice, werkplek, werkomgeving, @orgatec, #orgatec, #architectureworld, #koelnmesse, hospitality, bureau, stoel, werk, akoestiek, akoestisch, show, event, evenement, beurs, #orgatec, #leolux, #leoluxlx, #formstelle, #patrickbelli, #hilco

Gerelateerd nieuws
Kantoorruimte huiselijk inrichten!
[Sponsored artikel] - Kantoren kunnen soms kil en afstandelijk aanvoelen, maar dat hoeft helemaal niet zo te zijn! Het is trendy om een kantoor meer huiselijk en gezellig in te richten. Lees snel verder voor onze beste tips!
lees verder
Nieuwe ceo Pols Potten
Bij Pols Potten - importeur van terracotta potten die zich ontwikkelde tot leverancier van woonaccessoires, meubelen, verlichting en servies - wordt Juliette van der Eerden als nieuwe ceo benoemd.
lees verder
Buitenruimte trends 2025
[Sponsored artikel] - Een mooie en functionele buitenruimte is een prachtig verlengstuk van je woning. Graag geven we zes inrichtingstrends voor je buitenruimte, of dit nu een grote tuin, een knus terras of een stadsbalkon is.
lees verder
 
Moooi pakte uit in Milaan
lees verder
Werkkleding voor welzijn werknemers
[Sponsored artikel] - Werkkleding speelt een belangrijke rol in het dagelijks functioneren van werknemers. De juiste kledingkeuze kan niet alleen het comfort verhogen, maar ook bijdragen aan de werkveiligheid en productiviteit.
lees verder

Ontvang het allerlaatste interieurnieuws dagelijks in uw mailbox!

Vul uw e-mailadres in en ontvang dagelijks het allerlaatste interieurnieuws van uw voorkeuren.

aanmelden
Aan de informatie op deze website kunnen geen rechten ontleend worden