Lezingenprogramma Architect@Work

Vrijdag 09 september 2022

Op woensdag 14 en donderdag 15 september 2022 vindt in Rotterdam een nieuwe editie van Architect@Work plaats. Architectenweb heeft rond het thema ‘Healthy Materials’ een gevarieerd lezingenprogramma samengesteld.
Lezingenprogramma Architect@Work
Lezingenprogramma Architect@Work Lezingenprogramma Architect@Work

Sprekers bij het lezingenprogramma Healthy Materials tijdens Architect@Work in Ahoy Rotterdam zijn onder meer Eric-Jan Pleijster (Lola Landscape Architects), Paolo Russo (Stefano Boeri Architetti), Raoul Vleugels (Werkstatt) en Michaël Ghyoot (Rotor). Willen we dat de bouw veel minder tot geen CO2 meer uitstoot en niet langer ten koste gaat van de natuur maar die juist vooruit helpt, dan moeten we radicaal anders gaan bouwen: circulair, biobased, natuurinclusief en energiepositief.

 

De verschillende sprekers op Architect@Work vertellen in hun lezingen hoe zij aan die duurzame toekomst werken. Architect Michaël Ghyoot ziet enorm veel kansen om bestaand bouwmateriaal te hergebruiken in nieuwe ontwerpen. Architect Tim Vermeend van Urban Climate Architects ziet volop mogelijkheden om het bouwen in hout op te schalen. Architect Raoul Vleugels ziet hoe bouwen met hout aangevuld kan worden met andere biobased materialen, zoals kalkhennep.

 

Landschapsarchitect Eric-Jan Pleijster ziet mogelijkheden om stedelijke gebieden te transformeren tot natuurgebieden, als we werkelijk gaan denken vanuit de natuur en wat die nodig heeft. Architect Paolo Russo ziet daarbij volop mogelijkheden om de natuur ook de gebouwen in te trekken, via groene binnentuinen, groene daken en groene gevels. Zo kunnen onder andere verticale bossen ontstaan, middenin de stad. Anja Verdonk van Natrufied Architecture tenslotte ziet dat bouwen met met hout en voor de natuur gecombineerd kan worden met ontwerpen die zelf door de natuur geïnspireerd zijn.

 

De lezingen op de beurs zijn gratis bij te wonen. Registreer je wel van tevoren even, dat kan via deze link. Gebruik hiervoor de code 11640. De lezingen zijn ook via een livestream te volgen. De gepresenteerde noviteiten zijn ook online te vinden en online kunnen afspraken ingepland worden met de exposanten.

 

Naast het lezingenprogramma zijn rond dit thema op deze negende Architect@Work Rotterdam ook verschillende tentoonstellingen te zien: een materialententoonstelling door MaterialDistrict, een fototentoonstelling door Dutch Architecture Photographers (DAPh) en een projectententoonstelling door World-Architects.com. Last but not least: zo’n tweehonderd exposanten presenteren er hun innovaties.

 

Architect@Work van organisator Kortrijk Xpo/Beurzen Adviesbureau is op woensdag 14 en donderdag 15 september te bezoeken van 11-19 uur.



Links

www.architectatwork.nl

Tags

kantoormeubel, kantoorinrichting, bedrijfskantoor, werkruimte, kantooromgeving, werkvloer, kantoor, kantoorfaciliteit, werkplek, werkomgeving, hospitality, bureau, stoel, werk, akoestiek, akoestisch, show, event, evenement, beurs, tentoonstelling, architect, binnenhuisarchitect, rotterdam, project, @atw_intl, #atwnl, #architectatwork

Gerelateerd nieuws
Nederland in Milaan
Tijdens de Salone del Mobile 2025 in Milaan bundelen acht Nederlandse meubel- en textielbedrijven hun krachten onder de naam Future > Factory > Furniture > (FFF) en laten zien hoe men toewerkt naar een circulaire toekomst.
lees verder
 
Casa Nederland ook in gevaar
lees verder
Grote interesse functioneel textiel
Techtextil en Texprocess 2026 worden al volop geboekt door exposanten, die rekenen op groeiende interesse naar het aanbod op deze industrieplatforms.
lees verder
Keukenmonteurs in opleiding
Dit schooljaar zijn er 60 nieuwe keukenmonteurs in opleiding dankzij goede samenwerking scholen en bedrijven.
lees verder
 
Thema idd cologne bekend
lees verder

Ontvang het allerlaatste interieurnieuws dagelijks in uw mailbox!

Vul uw e-mailadres in en ontvang dagelijks het allerlaatste interieurnieuws van uw voorkeuren.

aanmelden
Aan de informatie op deze website kunnen geen rechten ontleend worden