Convenant en eindexamenexposities HMC

Woensdag 14 juni 2017

Op 12 juni ondertekenden vijf organisaties, waaronder het HMC, een convenant om de interieuradviseur-opleiding aansluiting op de markt te laten houden. En in juli zijn er weer de eindexamenexposities.
Convenant en eindexamenexposities HMC
Convenant en eindexamenexposities HMC

De opleidingsinstituten, het Hout- en Meubileringscollege (HMC), het Deltion college, het Summa college en het Koning Willem I-college hebben samen met brancheorganisatie Inretail een convenant gesloten voor een positieve impuls voor de MBO-opleiding tot interieuradviseur. Samen (foto 2) willen ze ervoor zorgen dat de opleiding blijft aansluiten op de voortdurend veranderende arbeidsmarkt.

Dankzij de focus van media op styling en interieur is opleiden tot interieuradviseur populair. Woonbedrijven hebben tegelijkertijd veel behoefte aan afgestudeerde interieurstylisten die ook commercieel vaardig zijn. Regionale woonbedrijven (erkende leerbedrijven) worden intensiever betrokken bij de opleiding. Daar gaat Inretail zich sterk voor maken.

Ook vindt Inretail het belangrijk dat het aantal studenten dat uitstroomt, blijft passen bij de vraag op de arbeidsmarkt. Opleiden zonder een reële kans op een baan werkt ontwrichtend voor de markt van vraag en aanbod, vindt de brancheorganisatie.

De eindexamenexpo van het HMC in Rotterdam is voor publiek geopend op 4 juli van 15-21 uur en 5 juli van 13-17 uur. Amsterdam is op 11 en 12 juli van 15-2 uur aan de beurt. Tijdens de expositie zal onder meer de lucifertafel (foto 1) van meubelmaker Bram Schoenmakers te zien zijn.

 



Links

www.deltion.nl
www.hmcollege.nl
www.inretail.nl
www.kw1c.nl
www.summacollege.nl

Tags

Nieuws, interieur, wonen, woon, woning, project, opleiding, cursus, school, studie, praktijk, les, stage, wedstrijd, vak, ambacht, vakopleiding, stoffeerder, woning, woningstoffeerder, projectstoffeerder, woninginrichting, vloerlegger, vloer, gordijn, raambekleding, meubelmaken, meubelmaker, meubelstofferen, meubelstoffeerder, expo, exositie, eindexamen, #hmcollege, #hmcmbovakschool, #inretail

Gerelateerd nieuws
Smeedijzer van Ethimo
De Italiaanse buitenmeubelspecialist Ethimo introduceert twee nieuwe ontwerpen, Lustra en Folia, in samenwerking met ontwerper Luca Nichetto. Beide stukken tonen een eigentijdse benadering van smeedijzer.
lees verder
Vernieuwing hoofdkantoor
Het hoofdkantoor van Intr in Deventer heeft een metamorfose ondergaan, inclusief de vernieuwing van de afhaallocatie, genaamd Intr Point.
lees verder
 
Nieuwe directeur Holland Haag
lees verder
Loddenkemper overgenomen
Na een succesvolle herstructurering zet meubelfabrikant Loddenkemper zijn reis voort onder de vleugels van een nieuwe eigenaar. Akindu Industries, een investeringsmaatschappij met focus op middelgrote ondernemingen.
lees verder
Vernieuwing collectie Coretec
US Floors lanceert een vernieuwde en uitgebreide Coretec Authentics-collectie. Het merk met de rigid-core vloeren viert dit jaar haar 10 jarige jubileum.
lees verder

Ontvang het allerlaatste interieurnieuws dagelijks in uw mailbox!

Vul uw e-mailadres in en ontvang dagelijks het allerlaatste interieurnieuws van uw voorkeuren.

aanmelden
Aan de informatie op deze website kunnen geen rechten ontleend worden