Circular Textile Days 2022

Dinsdag 08 februari 2022

Na het debuut van vorig jaar krijgt het event de Circular Textile Days op 13 en 14 september 2022 een vervolg in ’s Hertogenbosch.
Circular Textile Days 2022

Tijdens de Circular Textile Days dagen tonen bedrijven die zich bezighouden met circulaire textielindustrie hun innovatieve producten en diensten op het gebied van verduurzaming en recycling.

 

De relevantie van Circular Textile Days is volgens de organisatie groot. Volgens het in 2021 gepubliceerde rapport van het Intergovernmental Panel on Climate Change (IPCC) zouden we namelijk dringend in actie moeten komen omdat ongeveer 20% van de wereldwijde vervuiling van schoon water wordt veroorzaakt door het verven en finishen van textiel.

 

Opmerkelijk is ook dat, ondanks alle goede initiatieven, nog geen 0,5% van onze kleding wordt gemaakt van gerecycled textiel. Verder wordt gesteld dat de huidige natuurlijke bronnen opraken en een enorme berg kledingafval onze aarde vervuilt. Derhalve kunnen en moeten we daar beter mee omgaan!

 

Daarvoor staan op de Circular Textile Days bedrijven, kennisinstellingen en individuele deelnemers die daar hun noviteiten tonen, inzicht geven in circulair ondernemen en kennis delen over circulair textiel, duurzame oplossingen en meer. Op stands en via sprekers en workshops is niet alleen te vinden hoe vergevorderd de circulaire technologieën zijn, maar men belooft ook dat alles gebaseerd is op betrouwbare informatie en feiten.

 

Exposanten, sprekers en bezoekers zijn textielprofessionals uit veel verschillende productgroepen en uit de hele circulaire keten, inclusief de recyclingindustrie. Naast leveranciers, producenten en eindgebruikers, zijn brancheverenigingen en test- en kennisinstituten aanwezig. Ten opzichte van de eerste editie is dit jaar de focus verbreed van werk- en functionele kleding, naar alle textielsectoren zoals mode, sportkleding, stoffering en woontextiel.



Links

www.circulartextiledays.com

Tags

textiel, gordijnen, werkkleding, recycling, duurzaam, circulair, circular, beurs, show, event, evenement, tentoonstelling, hergebruik, afvalstromen, hergebruik, #circulartextiledays, #circulair

Gerelateerd nieuws
 
Verhuizing EK-Retail
lees verder
Welke vloer past bij mijn keuken?
[Sponsored artikel] - Een keuken krijgt heel wat te verduren: denk aan water, vetspatten en vallende voorwerpen. Daarom is het belangrijk dat je een vloer kiest die tegen een stootje kan. We zetten de opties op een rijtje.
lees verder
Versterking Deli-Home in Benelux
Deli Home vergroot haar Benelux-positie in de productie en distributie van duurzame, houten bouwmaterialen.
lees verder
 
Dille & Kamille naar Frankrijk
lees verder
Uitbreiding aanbod Domotex 2026
Domotex lanceert voor de komende editie een uitgebreider concept: 'Home of Flooring and Interior Finishing'. Met zes nieuwe productcategorieën naast vloeren en interieurbouw.
lees verder

Ontvang het allerlaatste interieurnieuws dagelijks in uw mailbox!

Vul uw e-mailadres in en ontvang dagelijks het allerlaatste interieurnieuws van uw voorkeuren.

aanmelden
Aan de informatie op deze website kunnen geen rechten ontleend worden