Behoorlijke stijging prijs koopwoning

Woensdag 22 januari 2025

Koopwoningen in Nederland zijn in december bijna 11% duurder dan jaar eerder geworden, wel daalden de prijzen licht in december ten opzicht van de maand ervoor.
Behoorlijke stijging prijs koopwoning
Behoorlijke stijging prijs koopwoning Behoorlijke stijging prijs koopwoning

In december 2024 waren de prijzen van bestaande koopwoningen gemiddeld 10,9% hoger dan in december 2023. De prijsstijging is iets kleiner dan in de vier maanden daarvoor. Ten opzichte van november 2024 daalden de prijzen in december met 0,7%. De prijsontwikkelingen in dit bericht zijn gebaseerd op de prijsindex van bestaande particuliere koopwoningen in Nederland van het CBS en het Kadaster.

 

Met het cijfer van december is ook het jaarcijfer bekend. In 2024 lag de prijs voor een bestaande koopwoning gemiddeld 8,7% hoger dan in 2023.

 

Ten opzichte van november is de prijsindex bestaande koopwoningen in december met 0,7% gedaald. De prijzen van bestaande koopwoningen bereikten in juli 2022 een piek. Daarna sloeg de trend om en daalde de prijsindex enige tijd. Sinds juni 2023 is de trend echter weer stijgend. In december 2024 lagen de prijzen gemiddeld 7,6% hoger dan bij de vorige piek in juli 2022.


Meer transacties bestaande koopwoningen in december

Het Kadaster maakte bekend dat het in december 20.921 woningtransacties registreerde. Dat is bijna 7% meer dan een jaar eerder. In 2024 zijn 203.555 woningen verkocht. Dat is bijna 12% meer dan in 2023.

 

In december was de gemiddelde transactieprijs voor een bestaande koopwoning € 455.512. N.B. Voor het bepalen van prijsontwikkelingen van bestaande koopwoningen wordt niet de transactieprijs, maar de prijsindex gebruikt. Bij de berekening van de prijsindex wordt rekening gehouden met kwaliteitsverschillen tussen koopwoningen. In de gemiddelde transactieprijs zit geen kwaliteitscorrectie.

 

Het CBS publiceert ook prijsinformatie naar regio en woningtype.



Links

www.cbs.nl
www.kadaster.nl

Tags

nieuws, interieur, koopwoning, prijs, verkoopprijs, stijging, transactieprijs, transacties, vergunningen, registratie, woningtransacties, prijsindex, prijsontwikkeling, particulier, trend, verkoop, nieuwbouw, bestaand, woning, #cbs, #kadaster

Gerelateerd nieuws
 
Trenddag Liminal World
lees verder
Stel jouw droombadkamer samen
[Sponsored artikel] - Wanneer je de badkamer gaat inrichten wil je natuurlijk niet over één nacht ijs gaan bij het nemen van beslissingen. De ruimte moet functioneel en logisch ingedeeld zijn en daarnaast een fijne sfeer hebben.
lees verder
Interieur Trend Event 2025
De Woonindustrie organiseert op maandag 3 maart in Nieuwegein het Interieur Trend Event, waar interieurprofessionals inzicht krijgen in de trends voor voorjaar 2025.
lees verder
Christine Boland lezing FFD
Van 2 tot 5 juni 2025 vindt in Kortrijk de vierde editie van Flanders Flooring Days plaats. Trendanalist Christine Boland verzorgt op 5 juni een keynote over de invloed van de huidige tijdsgeest op interieur- en vloerenontwerp.
lees verder
Snel je huis verkopen zonder gedoe
[Sponsored artikel] - Een huis verkopen kan spannend, maar ook stressvol zijn. Je wilt je woning vaak zo snel mogelijk verkopen, tegen de beste prijs en zonder al te veel gedoe. Met de juiste aanpak en een goede makelaar is dit proces een stuk eenvoudiger te maken.
lees verder

Ontvang het allerlaatste interieurnieuws dagelijks in uw mailbox!

Vul uw e-mailadres in en ontvang dagelijks het allerlaatste interieurnieuws van uw voorkeuren.

aanmelden
Aan de informatie op deze website kunnen geen rechten ontleend worden