Aan tafel met Pilat & Pilat

Woensdag 05 januari 2022

Pilat & Pilat presenteert samen met architect/ontwerper Bart Vos de tafelserie Kodama en de nieuw stoel Hitoshi. De tafel-set van Bart Vos draagt de naam van Hitoshi Kodama (1931-2021). Deze Japanse schrijver wijdde zijn leven aan het maken van het Frysk-Japans woordenboek.
Aan tafel met Pilat & Pilat
Aan tafel met Pilat & Pilat Aan tafel met Pilat & Pilat Aan tafel met Pilat & Pilat

Kodama is een set tafels in verschillende geometrische vormen: een systeem van zeven los verkrijgbare elementen. Samen vormen ze een vierkant, net als in het Oosterse puzzelspel Tangram. De tafels van massief eiken zijn afzonderlijk van elkaar maar ook in allerlei verschillende opstellingen te gebruiken, thuis en in projecten. Kodama is dus een tafel, maar ook een systeem. De verschillende tafels - driehoeken, een vierkant en een parallellogram – kunnen met een klemsysteem verbonden worden. Hiermee voldoet het ontwerp volgens Pilat & Pilat aan de groeiende behoefte aan hybride wonen en werken.

 

Voor Kodama zijn verschillende lagen massief eikenhout kruislings verlijmd, zodat het blad niet kan gaan werken. De keuze voor patroon en houtrichting voor de tafels komt precies, vanwege het koppelen van de losse tafels, net als de detaillering van de poten. Die moeten even mooi zijn bij een losse tafel als wanneer ze gekoppeld zijn. Tegelijk met Kodama presenteren Bart Vos en Pilat & Pilat ook een stoel, ook uitgevoerd in massief eiken. Hitoshi is een helder en strak ontwerp, met een volgens het bedrijf opvallend zitcomfort - ook dankzij het losse leren kussen.

 



Links

www.pilat.nl

Tags

Nieuws, interieur, inrichting, woning, woon, wonen, project, kast, tafel, meubelen, stoel, bank, bijzettafel, salontafel, kruk, meubelmaker, meubel, hout, ambacht, #pilat, #kodama, #hitoshi

Gerelateerd nieuws
Lichte daling Belgische textielomzet
Fedustria heeft de marktinformatie gepubliceerd van de Belgische textielmarkt, waarbij de omzet in 2024 iets daalde ten opzichte van 2023.
lees verder
 
Natuzzi viert herkomst en toekomst
lees verder
Kantoorruimte huiselijk inrichten!
[Sponsored artikel] - Kantoren kunnen soms kil en afstandelijk aanvoelen, maar dat hoeft helemaal niet zo te zijn! Het is trendy om een kantoor meer huiselijk en gezellig in te richten. Lees snel verder voor onze beste tips!
lees verder
Nieuwe ceo Pols Potten
Bij Pols Potten - importeur van terracotta potten die zich ontwikkelde tot leverancier van woonaccessoires, meubelen, verlichting en servies - wordt Juliette van der Eerden als nieuwe ceo benoemd.
lees verder
Buitenruimte trends 2025
[Sponsored artikel] - Een mooie en functionele buitenruimte is een prachtig verlengstuk van je woning. Graag geven we zes inrichtingstrends voor je buitenruimte, of dit nu een grote tuin, een knus terras of een stadsbalkon is.
lees verder

Ontvang het allerlaatste interieurnieuws dagelijks in uw mailbox!

Vul uw e-mailadres in en ontvang dagelijks het allerlaatste interieurnieuws van uw voorkeuren.

aanmelden
Aan de informatie op deze website kunnen geen rechten ontleend worden